18 Şubat 2012 Cumartesi

Beyond Vintage: PAN AM! :)

Geçen şöyle bir şey oldu: 

Bir arkadaşım  Facebook avatarını Pan Am'ın logosu ile değiştirmiş... Ben de havacılık yapmış bir babanın kızı olarak "hop" hemen algıda seçicilik yaptım tabii... "Allah Allah" dedim, "Yılların Pan Am'ini neden şimdi hatırladı bu arkadaş, neden profile picture olarak bunu kullandı?.."

Meğer o sırada FeelBeyond uyuyormuş... :)

Pan Am fırtınası Amerika kıtasından bu tarafa doğru çoktan yola çıkmış, esiyormuş... :)

Sayın seyirciler, benden haber vermesi, 2. bir Madmen vakası ile karşı karşıyayız... Buyrun size kısa bir özet.


Dizi, 1960'ların başında, efsane hava yolu şirketi Pan American Airlines'in bir grup hostes ve pilotunun başından geçenleri konu alıyor. Casting'de ilk dikkatimizi çeken isim Cristina Ricci... Diğer oyuncular onun kadar tanınmış isimler değil ancak dönemin tüm karakteristik özelliklerini taşıyorlar.

Hırslı "Maggie" rolünde Cristina Ricci

 Benim favorim "Collette". Fransız aksanına bayılıyorum. :)

Esas oğlan "Dean" :)

Gizemli "Kate"

Güzel ve masum "Laura"

Dizi güncel olayları yansıtmakla birlikte, o yıllarda dünyada olup biten sosyo-politik olaylar hakkında da çok tadında bir izlenim veriyor. Komünizm ile liberalizm arasındaki savaşı dünyanın her yerine seyahat eden bir grup hostes ve pilotun gözünden izliyorsunuz.


Kostümler, renk, ışık ve çekimler harika... Detaylar çok ince. Sizi alıp o döneme ışınlıyor. "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" ye tav olmuş bir millet olduğumuza göre Pan Am'ı da mutlaka beğeneceğiz. :)
Efsane Pan-Am çantaları.

Ve tabii ki aşk-meşk de fazlasıyla mevcut. :) Benden söylemesi, bu dizi izlenir. Nerede mi? Her Salı 21.45'te DiziMax More'da! :)


1 yorum:

  1. Yasasin, FeeBeyond uykusundan uyandi!!!Devam...devam...

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...